You are currently viewing Zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami

Zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami

Czasami bywa tak, że zawartość ustawionych w pobliżu Twojego domu pojemników na śmieci dziwnym sposobem wydostaje się na zewnątrz? Wbrew pozorom nie musiało być to efektem działań sąsiada, z którym pozostajesz w konflikcie. Równie dobrze mogły doprowadzić do tego bezpańskie zwierzęta, np. koty. Jak wiadomo, niektóre futrzaki lubią grasować w miejscach, gdzie składowane są zwłaszcza resztki jedzenia. Jeśli jednak nie chcesz, by ich poszukiwanie przez czworonogi doprowadzało do powstawania niepożądanych skutków, możesz łatwo temu zapobiec. Zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami w postaci odpowiedniej osłony będzie w Twojej sytuacji idealnym wyborem.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami nie musi być kosztowne, by było skuteczne. Opowiemy Ci, jak osiągnąć ten efekt!

SPIS TREŚCI

  1. Dlaczego należy zabezpieczać śmieci przed zwierzętami?
  2. Sposoby na zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami
  3. Obudowy koszy na śmieci jako najlepsze rozwiązanie
  4. Zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami – podsumowanie

Dlaczego należy zabezpieczać śmieci przed zwierzętami?

Zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami jest ważne z różnych powodów. Po pierwsze, ze względów estetycznych. W końcu nikt nie chce oglądać odpadków wokół pojemnika, które powinny znajdować się w jego wnętrzu. Po drugie, ich obecność na ziemi może sprawić, że w krótkim czasie zainteresują się nimi kolejne futrzaki czy ptactwo. Ich działania doprowadzą z kolei do powstania jeszcze większego „pobojowiska”. Warto też wspomnieć, że gnijące resztki jedzenia mogą stanowić doskonałe środowisko do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii. Jeśli więc nie zostaną odpowiednio prędko uprzątnięte, można spodziewać się nie tylko skarg sąsiadów, ale nawet wizyty służb porządkowych, a w konsekwencji tego – kary.

Sposoby na zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami

Jeśli chodzi o sposoby zabezpieczania odpadów przed zwierzętami, nie zawsze wystarczy jedynie zamknięcie górnej klapy pojemnika. Ta bowiem może zostać łatwo otwarta, np. w wyniku przewrócenia się śmietnika podczas wichury. Niektóre futrzaki są również na tyle sprytne, że są w stanie samodzielnie otworzyć lub przynajmniej wystarczająco uchylić pokrywkę i dobrać się do tego, co pod nią skrywane. Jakie inne opcje warto zatem rozważyć? Oto kilka z nich:

  • przechowywanie śmieci w garażu – jeżeli posiadasz go w pobliżu swojego domu, rozważ przechowywanie pojemników na śmieci pod jego dachem, nie zapominając oczywiście o szczelnym zamknięciu konstrukcji po wyjściu;
  • regularne opróżnianie pojemników – opróżniaj je możliwie jak najczęściej, aby zapobiec efektowi przyciągania zwierząt przez zapach rozkładających się resztek jedzenia;
  • dokarmianie dzikich zwierząt – unikaj częstowania czworonogów i ptaków w pobliżu swojego domu. Jeśli bowiem będziesz robić to regularnie, tak samo często będą one do Ciebie powracać. W zamian możesz postarać się znaleźć im dach nad głową w schronisku lub w innym miejscu.

Obudowy koszy na śmieci jako najlepsze rozwiązanie

Obudowy koszy na śmieci pozwalają nie tylko łatwo, szybko i estetycznie ukryć w nich sfatygowane pojemniki. Dzięki nim utrudnienie zwierzakom dostania się do ich środka jest tak samo bezproblemowe. Wystarczy jedynie zainwestować w model umożliwiający zamknięcie go od góry i… korzystać z tej funkcjonalności za każdym razem po wyrzuceniu odpadków. Tylko tyle trzeba, by pozbyć się niechcianych gości oraz skutków ich wizyt, o których już zdążyliśmy wspomnieć.

Obecnie dostępne na rynku obudowy występują w różnych wariantach kolorystycznych i wymiarowych. To sprawia, że każdy może znaleźć takie, które pozwolą mu skutecznie zabezpieczyć każdy z pojemników w atrakcyjny dla oka sposób. Można korzystać z nich zarówno na prywatnych posesjach, jak i w miejscach publicznych. Warto przy tym wspomnieć, że tego rodzaju konstrukcje utrudniają dostęp do zawartości śmietnika nie tylko zwierzętom, ale także niepowołanym do korzystania z nich ludziom, np. osobom bezdomnym.

Zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami – podsumowanie

Skuteczne, estetyczne i atrakcyjne finansowo – takie jest zabezpieczenie śmieci przed zwierzętami w postaci obudowy pojemnika na odpady. Gdy uznasz, że potrzebujesz przynajmniej jednej tego typu konstrukcji, skorzystaj z usług HARDOR. Swoim Klientom mamy do zaoferowania modele z różnych materiałów, o wielu barwach i wymiarach. Na pewno więc znajdziesz to, czego potrzebujesz, by na stałe zapomnieć o wizytach nieproszonych gości, którzy zaglądają do Twoich śmietników w poszukiwaniu pożywienia.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz