Charakterystyka obudowy
Obudowa kosza na śmieci jest niezwykle wytrzymała, trwała, odporna na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Sprawdzi się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w przestrzeni publicznej, osiedlach mieszkalnych, hotelach, restauracjach – słowem wszędzie. Nie wymaga konserwacji, jest łatwa w czyszczeniu i obsłudze. Nowoczesny design idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń.
Czym są obudowy koszy na śmieci
Nowoczesna obudowa kosza na śmieci to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie na potrzebę związaną z segregacją odpadów nie tylko w na miejskich osiedlach, ale także na posesjach prywatnych i powstała z myślą, aby utrzymać estetykę w reprezentacyjnej części działki. Pozwala ukryć nieestetyczny plastikowy kosz w atrakcyjnej i nowoczesnej obudowie. Zabudowa kosza na śmieci spełnia nie tylko zadanie wizualne, ale przede wszystkim posiada zastosowanie ochronne.
Obudowy koszy na śmieci zazwyczaj mają tę samą zasadę działania. Posiadają otwieraną od góry klapę, do której jest przymocowana pokrywa plastikowego kosza za pomocą łańcucha i specjalnego łącznika. Otwierając pokrywę górną, otwieramy jednocześnie pojemnik na odpady. Pokrywa górna wyposażona została w siłowniki, które umożliwiają bezpieczne użytkowanie . Opróżnianie kosza jest możliwe dzięki otwieranym drzwiczkom od frontu. Dzięki temu możemy szybko i bez problemu wyjechać koszem na zewnątrz i usunąć z niego całą zawartość.
Obudowa kosza – gdzie powinna się znaleźć?
Obudowy koszy na śmieci mogą być wykorzystywane tam, gdzie zachodzi potrzeba segregacji śmieci – od prywatnych posesji po osiedla, hotele i restauracje, działki rekreacyjne, przestrzeń publiczna itd. Niezależnie od tego, w jakim miejscu będzie ustawiona, ważne jest, aby można było bez problemu się do niej dostać. Nie tylko po to, aby wyrzucić śmieci, ale także, by szybko opróżnić pełny pojemnik.
Na prywatnej posesji najlepiej ustawić zabudowę koszy na linii ogrodzenia. Nie będzie zwracała na siebie uwagi i będzie w miarę blisko miejsca odbioru naszych odpadów przez firmę komunalną. Oczywiście, możemy ją ustawić w dowolnym miejscu naszego ogrodu. Najwygodniej będzie, jeśli obudowa kosza na śmieci stanie na utwardzonym podłożu.
Zabudowy dostępne na rynku
Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów produktów maskujących kosze na śmieci. Różnią się między sobą wielkością, materiałem, z jakiego są wykonane oraz sposobem otwierania. Wszystkie powinny jednak łączyć wspólne cechy – powinny być trwałe, łatwe w obsłudze, odporne na warunki atmosferyczne i odpowiednio atrakcyjne.
Drewniane wiaty jak i zabudowy koszy są najczęściej spotykanymi zabudowami na posesjach prywatnych. Idealnie wkomponują się w wystrój każdego ogrodu. Nie sprawdzą się w przestrzeniach publicznych i na osiedlach mieszkalnych. Drewno, z jakiego są zrobione, jest odpowiednio zaimpregnowane i odporne na działania atmosferyczne, niezależnie od pory roku. Zabudowy drewniane nie są tak trwałe jak metalowe.
Obudowy wykonane z tworzyw sztucznych są odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenia, sprawdzą się na prywatnych posesjach, ogródkach działkowych ale nie sprawdzą się na osiedlach mieszkalnych i w przestrzeni publicznej. Łatwe w obsłudze i czyszczeniu.
Zabudowa wykonana z metalu jest niezwykle wytrzymała, trwała, odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Sprawdzi się zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przestrzeni publicznej, osiedlach mieszkalnych, hotelach, restauracjach – słowem wszędzie. Nie wymaga konserwacji, jest łatwa w czyszczeniu i obsłudze. Nowoczesny design idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń.
Pojemniki na śmieci mają różną pojemność: od 120l, po 140, 240, 360, 660 i 1100l. Nasze zabudowy również posiadają odpowiednie gabaryty, aby pomieścić kosze na śmieci, które są wykorzystywane na rynku europejskim. Do użytku prywatnego najczęściej używa się pojemników o pojemności 120 i 240l. Na osiedlach i w przestrzeni publicznej od 240l do 1100l.
W naszej ofercie posiadamy obudowy na pojemność pojemników 120 i 240l, a w niedalekiej przyszłości będziemy mieć dostępną obudowę na kontenery 660 i 1100 l.
Podsumowując
- Ułatwiają segregację śmieci.
- Wpływają na estetykę otoczenia. Poprawiają komfort korzystania ze śmietników.
- Chronią odpady przed wpływem warunków atmosferycznych.
Postaw na nowoczesny design
Obudowa kosza posiada różne mechanizmy otwierania.
Nasze obudowy wyposażone są w otwieraną od góry pokrywę, która dzięki połączeniu przy pomocy łańcucha i specjalnej blachy podnosi się wraz z plastikową klapą pojemnika na śmieci. Dzięki temu wyrzucanie posegregowanych śmieci jest niezwykle higieniczne. Wypełniony kosz można szybko opróżnić poprzez rozłączenie klapy i pokrywy, otwarcie dolnych drzwi i wysunięcie pojemnika na zewnątrz. Każdy moduł jest otwierany osobno, zarówno pokrywa górna jak i drzwi.
Obudowy koszy mogą być pojedyncze i wielomodułowe
Najczęściej spotykane są obudowy na kosze 3-4 modułowe. Wielomodułowe zabudowy na śmieci są lepszym rozwiązaniem niż pojedyncze, zwłaszcza kiedy ciąży na nas obowiązek segregacji śmieci. Ustawione obok siebie pojemniki, każdy oznaczony innym kolorem, pozwolą szybko i skutecznie sortować i umieszczać śmieci w prawidłowym miejscu.
Charakterystyka produktu:
- Profile i ramy ocynkowane ogniowo (Z275) wykonane ze stali o grubości 1,25 mm, malowane proszkowo.
- Panele i górna pokrywa (klapa) wykonane z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo ( Z225 ) o grubości 0,5 mm, powlekana Granite® Ultramat ArcelorMittal.
- Zawiasy zrobione ze stali nierdzewnej, malowane proszkowo.
- Obudowa kosza na śmieci posiada drzwi frontowe z magnesem neodymowym, do wjeżdżania i wyjeżdżania z pojemnikiem na odpady oraz siłowniki gazowe do otwierania górnej pokrywy z blokadą wysokości. Dodatkowo górna klapa oraz drzwi posiadają zamek obrotowy z uchwytem. Istnieje możliwość zamówienia zamka obrotowego z uchwytem, zamykanego na klucz.
- Kierunek otwierania drzwi jest uniwersalny, mogą być prawo lub lewostronne. Pokrywę górną można zamocować „przodem jak i tyłem”. Dodatkowo opcja zamontowania półki na „gadżety ogrodowe”.
- Nowoczesny, estetyczny wygląd, trwała konstrukcja, lekka i bardzo łatwa w rozbudowie.
- Możliwość rozbudowy o pojedyncze moduły.
- Zalecamy zakotwiczyć obudowę do podłoża kotwą mechaniczno-rozporową o wymiarach 6x100 mm lub inną, w zależności od posiadanego podłoża. Listwy posiadają otwory pod zakotwiczenie.
- Odporna na warunki atmosferyczne, trwała i bezobsługowa.
- Wszystkie materiały można ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi.
- Obudowa kosza na śmieci została tak zaprojektowana, aby w razie potrzeby łatwo ją umyć i wyczyścić.
- Dodatkowo dołączany jest ocynkowany łańcuch oraz blacha mocująca w celu połączenia pokrywy obudowy z klapą od kosza na śmieci.
- Obudowa jest dostarczana w spakowanych i zabezpieczonych kartonach do samodzielnego montażu. W paru prostych krokach sami jesteśmy w stanie złożyć zabudowę wraz z instrukcją montażu, którą wysyłamy elektronicznie w formacie pdf zaraz po złożeniu zamówienia. Z narzędzi, jakie będziemy potrzebować to wkrętarka, bity krzyżowe, kombinerki oraz śrubokręt krzyżowy.
- Zobacz: Instrukcja montażu obudowy koszy K120 - Assembly instructions of K120
- Zobacz: Instrukcja montażu obudowy koszy K240 - Assembly instructions of K240
-
Wymiary wewnętrzne jednej sekcji K120 : 1041x624x519 [mm] (wysokość*głębokość*szerokość)
Wymiary wewnętrzne jednej sekcji K240 : 1161x777x658 [mm] (wysokość*głębokość*szerokość) - Kliknij - Instrukcja montażu Obudowy Koszy Model K240-2 - Video YouTube
Jak zadbać o swoją obudowę koszy, aby uchronić ją przed korozją i zanieczyszczeniem:
– zewnętrzną stronę konstrukcji przetrzyj miękką, suchą ściereczką. Do czyszczenia można używać tylko detergentów przeznaczonych do pielęgnacji stali.
– niezwłocznie usuwaj zauważone zanieczyszczenia w postaci osadu wapiennego lub materii organicznej. Pod takimi osadami może tworzyć się korozja.
– niektóre używane ściereczki mogą zawierać śladowe ilości soli, które mogą powodować tworzenie się nalotów rdzy na powierzchni, dlatego zawsze należy dokładnie wypłukać i wysuszyć je przed użyciem.
Oferta obejmuje obudowy na pojemniki o pojemności 120 L oraz 240 L w kolorach:
- RAL 7016 - Antracyt (najpopularniejszy)
- RAL 7016 - Antracyt + panele drzwi frontowych w kolorze złotego dębu
- RAL 7035 - Jasnoszary
- RAL 8017 - Brązowy
- RAL 9005 - Czarny
- RAL 9005 - Czarny + panele drzwi frontowych w kolorze złotego dębu
- RAL 9006 - Srebrny aluminiowy
- RAL 9007 - Ciemny aluminiowy
Czas oczekiwania na obudowę w kolorze innym niż RAL 7016, może się wydłużyć o parę dni roboczych.
– 2 lata gwarancji
Wyprodukowano w Polsce