You are currently viewing Obudowa na kosz na śmieci – co warto wiedzieć?

Obudowa na kosz na śmieci – co warto wiedzieć?

Obudowa na kosz na śmieci stanowi coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie w celu skutecznego zabezpieczenia pojemników. To jednak nie jedyny powód ciągłego wzrostu zainteresowania wspomnianym rodzajem konstrukcji. Jeżeli chcesz uzyskać więcej przydatnych informacji na ich temat przed ewentualnym zakupem, świetnie trafiłeś. Najważniejsze fakty związane z obudowywaniem przestrzeni przeznaczonej do przechowywania odpadów znajdziesz poniżej.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego obudowa na kosz na śmieci to przydatna konstrukcja, jakie są jej rodzaje i gdzie powinna zostać umiejscowiona po jej nabyciu.

SPIS TREŚCI

  1. Obudowa na kosz na śmieci – dlaczego warto ją wykorzystać?
  2. Dostępne na rynku rodzaje obudów
  3. Obudowa na kosz na śmieci – gdzie można ją postawić?
  4. Podsumowanie

Obudowa na kosz na śmieci – dlaczego warto ją wykorzystać?

Jak już wspomnieliśmy na samym wstępie, dzięki obudowie na kosz na śmieci można odpowiednio go zabezpieczyć. Przed czym? Między innymi przed jego wywróceniem się w wyniku wystąpienia silnego podmuchu wiatru. Poza tym wykonanie takiego rodzaju zamykanej konstrukcji utrudnia dostęp do pojemników osobom niepożądanym a także zwierzętom (np. kotom), które lubią przeszukiwać pojemniki w poszukiwaniu resztek jedzenia. Pamiętaj również o tym, że w obudowanie kosza/y na śmieci warto zainwestować również z powodów estetycznych.
Wiesz doskonale, że pojemniki służące do przechowywania w nich odpadów często bywają mocno zanieczyszczone – także z zewnątrz. Poza tym dość szybko niszczeją. Ich obecność w pobliżu Twojego domu lub innego obiektu na pewno nie wpływa korzystnie na jego prezencję. Nowocześnie wyglądająca obudowa pozwala jednak łatwo ukryć w jej wnętrzu nawet najbardziej zużyte kosze na śmieci. To sprawia zatem, że obszar, na którym muszą być ustawione, wygląda o wiele korzystniej dla oka.

 

 

Dostępne na rynku rodzaje obudów

Przed zakupem obudowy na kosz na śmieci musisz wiedzieć, że istnieją różne jej rodzaje. Niejednolitość pomiędzy tego typu konstrukcjami zauważalna jest przede wszystkim pod kątem rozmiaru. Na rynku znajdziesz bez problemu modele przeznaczone do ukrycia w nich jednego pojemnika, jak i znacznie więcej. Są one dostępne w wielu kolorach. Poza tym nie powstają wyłącznie z jednego tworzywa. Najbardziej popularne są jednak drewniane, metalowe i wykonywane z tworzyw sztucznych. Większość konstrukcji umożliwia dostanie się do kosza z odpadami zarówno od góry, jak i od frontu. Składowanie śmieci, jak i wywóz przebiega więc jednakowo wygodnie.

Obudowa na kosz na śmieci – gdzie można ją postawić?

Jeśli chodzi o to, gdzie można ustawić obudowę na kosz na śmieci, należy kierować się przede wszystkim prawem. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12. kwietnia 2002 r. informuje, że pojemniki na odpady (a zatem również konstrukcje służące do ich zabezpieczenia) powinno się lokować co najmniej 10 m od okien i drzwi pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz miejsc służących zabawie i rekreacji. Jednocześnie kosze muszą znajdować się nie dalej niż 80 m od domu, restauracji, hotelu i innych obiektów, do których przynależą.
Na korzyść znajdujących się wewnątrz obudowy pojemników na odpady przemawia fakt, że dzięki niej są lepiej dostosowane do swojej roli.Dzięki temu, że są one cały czas zamknięte, nie wydobywa się z nich mocno przykry zapach, a zawartość cały czas pozostaje odpowiednio zabezpieczona przed jej wydostaniem się na zewnątrz. To sprawia, że nawet dłuższe przebywanie w pobliżu zabudowanych koszy nie jest tak samo uciążliwe, jak w przypadku pozostawania obok pojemników bez żadnej osłony. Łatwiej można więc uniknąć skarg od sąsiadów czy przechodniów, a tym samym niepotrzebnych konfliktów z nimi.

 

Podsumowanie

Powyższy zbiór ważnych informacji na temat obudów na kosze na śmieci zachęca Cię do nabycia przynajmniej jednej z nich? W takim razie polecamy sprawdzić ofertę firmy HARDOR. Znajdziesz w niej możliwe do zamówienia rodzaje interesujących Cię konstrukcji, wykonywane według oczekiwań osób decydujących się na ich zakup. Koniecznie sprawdź także wykonane już przez nas obudowy dla dotychczasowych Klientów, które służą im w różnych częściach Polski, w pobliżu ich domów i innych obiektów.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz